منوی دسته بندی

چای سبز برای چی خوبه؟

چای سبز

به گزارش تکنوچک چای سبز به دلیل بهبود عملکرد مغز و همچنین محافظت از بدن در برابر سرطان از محبوبیت فراوانی برخودار است. اکنون با تحقیقات جدیدی که بروی افرادی با بیماری قلبی انجام شده نشان می دهد که مصرف چای سبز به صورت دوره چهار هفته ای می تواند تا میزان قابل توجهی قند خون این افراد را پایین بیاورد و همچنین التهاب روده را کاهش دهد.

چای سبز چگونه به بهبود التهاب روده کمک می کند

طبق تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که چای سبز غنی از آنتی اکسیدان است و چون روده خاصیت نفوذ پذیری دارد فلذا باعث می شود سموم و مواد مضری که از طریق بلع وارد روده می شوند از این طریق وارد خون شود. حالا چای سبز با این خاصیت آنتی اکسیدان بودن باعث کاهش التهاب روده و در نتیجه کاهش ورود مواد سمی به خون می شود.

مقالات مرتبط:  مقامات آمریکایی: بیماری آبله میمونی برای همیشه در آمریکا خواهد ماند.

چای سبز باعث کاهش گلوکز خون می شود

در آزمایشی که بروی 40 نفر انجام شد که تعداد21 نفر از این افراد به بیماری سندرم متابولیک مبتلا بودندو19 نفر هم دارای هیچ بیماری زمینه ای نبودند.

به این افراد طی دوره 28 روزه چای سبز و تعدادی هم دارونما داده شد. بعد از طی این دوره آزمایشات انجام گرفته نشان داد افرادی که از چای سبز استفاده می کردند مقدار گلوکز قند خون آنان در ساعات ابتدایی روز که ناشتا بودند کمتر از افرادی بود که از دارونما استفاده می کردند.

سندرم متابولیک چیست

سندرم متابولیک از چندین بیماری ایجاد می شود که می تواند خطر بروز بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 را افزایش دهد. فشار خون بالا،چربی دور کمر و کلسترول و تری گلیسیرید بالاتر از حد نرمال می تواند باعث سندرم متابولیک شود. طبق تحقیقات صورت گرفته در آمریکا نشان می دهد که از هر سه نفر یک نفر مبتلا به سندرم متابولیک است. قند خون زیاد هم میتواند به سطح روده آسیب بزند و باعث نشت روده و در ادامه باعث بیماری سندرم متابولیک شود.

مقالات مرتبط:  نفخ معده را با این روش ها درمان کنید

منبع:هلث لاین

تحریریه تکنوچک با هدف رشد وارتقای سواد عمومی جامعه اقدام به تهیه اخبار و مقالات اختصاصی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 1 =