منوی دسته بندی

وام مسکن در آمریکا با افزایش نرخ بهره به 5.62 درصد رسید

وام مسکن

به گزارش تکنو چک و به نقل از رویترز بر اساس داده های انجمن بانکداران وام مسکن (MBA) نرخ سود محبوب ترین وام مسکن در آمریکا به بالاترین حد خود از اوت 2008 رسیده است.

به گزارش تکنوچک افزایش نرخ سودهای بانکی برای وام مسکن تاثیر بسیار زیادی بر قیمت های ساخت مسکن می گذارد و همین افزایش نرخ بهره باعث می شود تا هزینه تمام شده ساخت مسکن افزایش یافته و به طبع آن مبلغی را که هر خریدار مسکن باید پرداخت کند به مراتب بیشتر خواهد بود.

وام مسکن با بازپرداخت 30 ساله

وام های مسکن در آمریکا با بازپرداخت 30 ساله به افراد اعطا می شود که همین مدت بالای بازپرداخت باعث محبوبیت این وام ها در بین مردم شده است. اما مسئله مهم و قابل ذکر میزان بهره بانکی این وام هاست که این میزان از بهره بانکی از سال 2008 تا کنون ثابت بوده و دستخوش تغییر نشده است، اما از امسال که سال 2022 می باشد این نرخ بهره بانکی با فزایش روبرو شده و به میزان 6.52 درصد رسیده است.

مقالات مرتبط:  مقامات آمریکایی: بیماری آبله میمونی برای همیشه در آمریکا خواهد ماند.

نرخ سود بانکی در چند روز پیش سه چهارم درصد افزایش یافت که این افزایش برای سومین بار در طی امسال است که انجام می شود و در مجموع این میزان افزایش در طی 6 هفته به میزان یک درصد می رسد.

انجمن بانکداران وام مسکن همچنین اضافه کرد که درخواست افراد برای اخذ وام مسکن به دلیل افزایش نرخ سود بانکی به پایین ترین حد خود از 22 سال گذشته تا به امروز رسیده است.

تحریریه تکنوچک با هدف رشد وارتقای سواد عمومی جامعه اقدام به تهیه اخبار و مقالات اختصاصی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + چهارده =