منوی دسته بندی

نیویورک بزرگترین شهر جهان را بیشتر بشناسید به همراه اطلاعات کامل

به گزارش تکنوچک و به نقل از لایوساینس سال 1800 میلادی تنها 10% از مردم در شهر ها زندگی می کردند اما در سال 2009 میلادی این رقم تغییر کرد و به میزان 80% سکونت مردم در شهرها رسید.

با این نقل و انتقالات مساحت های شهری تغییر کردند و رفته رفته شهرها بزرگتر و بزرگتر شدند. حالا میخواهیم بدانیم که بزرگترین شهر جهان چیست و چه معیار هایی برای تعیین بزرگترین شهر جهان وجود دارد.

نیویورک بزرگترین شهر دنیا

معیار تعیین بزرگترین شهر جهان

برای تعیین بزرگترین شهر جهان دو معیار وجود دارد یکی مساحت جغرافیایی و دیگری تعداد جمعیت است که هر دوی این معیار ها عامل تعیین بزرگترین و کوچکترین شهر دنیاست.

مقالات مرتبط:  جلبک های قهوه ایی رونق گردشگری در سواحل مکزیک را به خطر انداخته اند

کوین وارد استاد دانشگاه منچستر می گوید هر دوی این معیار ها مهم هستند. ممکن است شهری با افزایش ساخت و ساز تراکم جمعیتی خود را افزایش بدهد بدون اینکه مساحت شهری خود را زیاد بکند.

کوین وارد همچنین معیار سومی را هم به معیارهای قبلی اضافه کرده است و آن تاثیر فرهنگی یک شهر بر دیگر شهرها و نقاط مختلف جهان است که اگر این را هم معیار حساب بکنیم شهرهای پاریس لندن و نیویورک جزو بزرگترین شهر های جهان هستند.

منابع مختلف تصمیم گرفتند که معیار اصلی برای تعیین بزرگترین و کوچکترین شهر را معیار مساحت جغرافیایی قرار بدهند که با قبول این معیار شهر نیویورک بزرگترین شهر جهان شناخته می شود.

مقالات مرتبط:  پاسپورت مردم بریتانیا بعد از قانون برگزیت باید 3 ماه اعتبار داشته باشد

مساحت جغرافیایی نیویورک

بر اساس گزارش world atlas شهر نیویورک مساحتی به اندازه 8683 کیلومتر مربع را اشغال کرده است و این در حالی است که بر اساس گزارش world population review مساحت این شهر را 12093 کیلومتر مربع برآوورد می کند که جناب کوین وارد علت این اختلاف را عدم درک درست از معیار های اصلی محاسبات جغرافیایی می داند.

تعداد جمعیت شهر نیویورک

اگر به تعداد جمعیت شهر نیویورک نگاه کنیم دیگر این شهر در صدر جدول بزرگترین شهر دنیا قرار ندارد. میزان جمعیت شهر نیویورک 8177020 نفر در سال 2022 است که اگر بخواهیم این شهر را بر اساس جمعیت رتبه بندی بکنیم رتبه 45 را در بین دیگر شهر های جهان به خود اختصاص می دهد و توکیو پایتخت ژاپن با جمعیتی بالغ بر37 میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر جهان را به خود اختصاص داده است.

مقالات مرتبط:  هتل زیبای ریتزکارلتون در عمان پایتخت کشور اردن افتتاح شد + تصاویر

پرجمعیت ترین شهرجهان در آینده

بر اساس پیش بینی های سازمان ملل تا سال 2028 شهر دهلی کشور هندوستان از توکیو پایتخت ژاپن سبقت می گیرد و رتبه اول را در جدول پرجمعیت ترین شهر جهان را به خود اختصاص می دهد

تحریریه تکنوچک با هدف رشد وارتقای سواد عمومی جامعه اقدام به تهیه اخبار و مقالات اختصاصی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 2 =