منوی دسته بندی

نفخ معده را با این روش ها درمان کنید

بسیاری از افراد از نفخ معده خود گله مند هستند و به دنبال راهکاری سریع و موثر برای درمان آن می گردند. ما در این مقاله قصد داریم تنها با چند حرکت ورزشی، بدون نیاز به هیچ دارویی این مسئله را حل کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید، تا با انجام این حرکات با نفخ معده خود خداحافظی کنید.

نفخ معده چیست چطور ایجاد می شود.

نفخ معده از سری معضلات ناخوشایند دنیای ماشینی این عصر است. متاسفانه اکثر افراد به دلیل در پیش گرفتن عادات اشتباه در زندگی چون دراز کشیدن بلافاصله بعداز غذا، زیاده روی در خوردن، مشکلات گوارشی، مصرف غذاهای نفاخ و… بعد از هر وعده غذایی دچار دردمعده می شوند که بیشتر اوقات با درد همراه است.

مقالات مرتبط:  ورزش در خانه :تمرین هایی برای حفظ تناسب اندام در خانه+تصویر

نفخ معده و درمان با ورزش های هوازی

یکی از بهترین ورزش ها در از بین بردن نفخ و بهبود دستگاه گوارش ، ورزش های هوازی است. شما می توانید با اختصاص دادن ۶۰ دقیقه از روز خود به ورزش های هوازی چون پیاده روی، دوچرخه سواری و… برای همیشه از نفخ معده جلوگیری کنید.

حرکت گربه _گاو در رفع نفخ معده بسیار موثر است

نفخ معده

از حرکاتی که می تواند به شما در رفع نفخ معده کمک نماید، حرکت گربه و گاو است. شما با انجام ده ست از این حرکت میتوانید به هضم بهترغذای خود کمک کنید. حرکت گربه گاو سبب کشش و تحرک روده شده و در نهایت تقویت روده را در پی دارد.

برای این کار ابتدا زیراندازی  پهن کنید.( شما می توانید برای این کار مت ورزشی برای خود تهیه کنید تا درهنگام ورزش کردن از بدنتان محافظت نماید.) در ادامه چهاردست و پا شوید دست های خود را  در راستای شانه و زانوهایتان را زیر باسن خود قرار دهید.

مقالات مرتبط:  سالمونلا اینبار توسط لاک پشت های آنلاین شیوع پیدا کرد

سپس با درگیر کردن کمر خود حرکت را شروع کنید: کمر خود را پایین بیاورید. اجازه دهید پشتتان حالت قوس به خود بگیرد و شانه هایتان به هم برسند. سعی کنید این حرکت را 10 ثانیه نگه داشته باشید. در ادامه ستون فقرات خود را به سمت بالا ببرید تا جایی که پشتتان گرد شود. توجه داشته باشید که سرتان به سمت پایین باشد،  10 شماره بشمارید و سپس حرکات را تکرار نمایید. سعی کنید که در طی ورزش نفس عمیق بکشید .

پیچش نیم تنه برای رفع نفخ معده تاثیر زیادی دارد

 این حرکت سبب تحریک گردش خون رگ ها می شود. بدون تردید می توان گفت که همان چیزی است که وقتی شکم شما شبیه ماهی پف کرده است به آن نیاز دارید.

روی تشک بنشینید و پاهایتان را دراز کنید و دست‌ها را در کنارتان قرار دهید. حالا زانوهایتان را به سمت قفسه سینه خم کنید و سعی کنید بدون نیاز به دست روی استخوان دنبالچه تعادل برقرار کنید. 

مقالات مرتبط:  چای سبز برای چی خوبه؟

در ادامه آرنج های خود را جلوی سینه خود بیاورید خم کنید و کف دست هایتان را به یکدیگر بچسبانید. سپس قسمت بالایی بدن خود را  به سمت چپ برگردانید و زمانی که آرنج راست شما روی زانوهایتان قرار گرفت  توقف کنید.

سپس به آرامی سر جای خود برگردید و چرخش را به سمت راست تکرار کنید. برای تاثیرگذاری بیشتر این ورزش را 10 بار تکرار نمایید.

 ورزش های موثر دیگر در رفع نفخ معده

حرکت ژست ابوالهول

توله سگ طولانی

حرکت دَمَرو

ما در این مطلب سعی کردیم به ورزش هایی که سبب رفع نفخ معده شده را بیان کنیم. در آخر باید ذکر کنیم که انجام ورزش هایی که در بالا به آن ذکر کردیم همراه با رعایت رژیم غذایی خاص می تواند این مشکل را به راحتی رفع نماید. اما به یاد داشته باشید که اگر این راهکارها برای درمان نفخ شکم کارساز نبود به طور حتم به پزشک مراجعه نمایید.

منبع:هلث لاین

فاطمه فرهمندی هستم نویسنده و تولید کننده محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 4 =