منوی دسته بندی

معماری جدید خانه مریخی ها در اسکله بریستول انگلستان افتتاح شد

معماری جدید خانه مریخی ها

به گزرش تکنوچک و به نقل از دیزین، استودیو های طراحی در بریتانیا با همکاری یکدیگر اقدام به طراحی خانه ای با سبکی جدید کرده اند.این معماری جدید بنام خانه مریخی ها با هدف مطالعه بر نحوه زندگی مردم در مریخ طراحی و ساخته شده است و تا پنج ماه دیگر این سازه پابرجا می ماند.

معماری جدید خانه مریخی ها برای چی ساخته شده است

خانه مریخی ها ماحصل مطالعه و تحقیق یک پروژه هفت ساله است که با هدف ایجاد محل زندگی برای دو فضا نورد طراحی و ساخته شده است.

طراحان این اثر می گویند که این ایده یک پیشنهاد برای نحوه زندگی در آینده است و امیدواریم که این اثر محلی برای گفتگو پیرامون چگونگی زندگی در آینده باشدچرا که در مورد آینده این ما هستیم که تصمیم می گیریم چه مواردی را وارد زندگی خود کنیم و چه موارد را از زندگی خود خارج کنیم.

خانه مریخی ها از چه طرحی الهام گرفته است

خانه مریخی ها از ساختمان های تحقیقاتی واقع در قطب جنوب الهام گرفته است که یک سازه بادی بر روی یک کانتینر نصب شده است و کانتینر به عنوان زیرزمین این سازه استفاده می شود.

نحوه ساخت خانه مریخی ها در مریخ چگونه خواهد بود

اگر این سازه در مریخ ساخته شود قسمت بادی این سازه با سنگ های رگولیت پوشانده می شود تا فضا نوردان در برابر تشعشعات اطراف در امان باشند. همچنین در قسمت سازه بادی یک گلخانه هیدروپونیک کوچک طراحی و اجرا می شود.

قسمت اتاق خواب و توالت هم در قسمت کانتینری این سازه اجرا می شود.

برای طراحی و ساخت این پروژه با فضانوردان هم جلسات متعددی برگزار شد و نحوه زندگی فضانوردان و چگونگی محافظت در برابر تشعشعات توسط فضانوردان به طراحان آموزش داده شد

تحریریه تکنوچک با هدف رشد وارتقای سواد عمومی جامعه اقدام به تهیه اخبار و مقالات اختصاصی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 4 =