منوی دسته بندی

سالمونلا اینبار توسط لاک پشت های آنلاین شیوع پیدا کرد

امروزه همه چیز را می توانید آنلاین بخرید از ماشین و موتور گرفته تا مرغ و خروس،

و حالا اینبار لاک پشت های آنلاین عامل شیوع بیماری سالمونلا در آمریکا شدند.

به گزارش تکنو چک و به نقل از مرکز کنترل بیماری ها در آمریکا لاک پشت های آنلاین خریداری شده منجر به آلوده کردن 15 نفر در 11 ایالت به بیماری سالمونلا شده اند.

سالمونلا اینبار از طریق لاک پشت ها

سالمونلا چطور شیوع پیدا می کند

بیماری سالمونلا معمولا با استفاده از مواد خام مانند مرغ خام به انسانها منتقل می شود اما اینبار تماس با خزندگان کوچک باعث شیوع این بیماری عفونی شده است.

مقالات مرتبط:  آیا دانشمندان می‌توانند با «ساعت پیری» زمان مرگ انسان را پیش‌بینی کنند؟

سالمونلا چه علائمی دارد

کسانی که این بیماری عفونی وارد بدن آنها شود از شیش ساعت تا شیش روز علائم این بیماری در آنها بروز پیدا می کند.از جمله علائم این بیماری می توان به اسهال،تب و گرفتگی معده اشاره کرد.روند این بیماری از چهار تا هفت روز طول می کشد و اینبار بیشتر جامعه کودکان را مورد هدف قرار داده است.

چه نوع لاک پشتی بیماری سالمونلا را منتشر می کند

پس از مصاحبه با افراد بیمار و انجام آزمایشات مشخص شد افرادی که لاک پشت هایی با پوسته های کمتر از ده سانت را بصورت آنلاین خریداری کرده اند به این بیماری مبتلا شده اند.

مقالات مرتبط:  چای سبز برای چی خوبه؟

فروش این لاک پشت ها از چهل سال قبل در آمریکا ممنوع شده بود زیرا از همان موقع وجود بیماری سالمونلا در این خزندگان تشخیص داده شد. بطوری که در آزمایشات انجام شده در سال 1970 میلادی مشخص شدکه 280000نفر کودک به این بیماری مبتلا شده اند.

لاک پشت ها از کجا آمدند

با توجه به مصاحبه انجام شده از بیماران بیش از نیمی از این بیماران اعلام کردند که لاک پشت هایی را که به عنوان حیوان خانگی خریداری کرده اند را از اینترنت و بصورت آنلاین تهیه کرده اند

منبع: یورونیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − سه =