منوی دسته بندی

روسیه گوگل را به دلیل عدم حذف محتوای جنگ در اوکراین 360 میلیون یورو جریمه کرد.

جنگ روسیه و اوکراین اثرات مخربی بر اقتصاد جهان گذاشته است از گرانی گندم گرفته تا نفت و روغن ، و حتی کشور هایی هم که تاثیر پذیری کمتری از اقتصاد جهانی دارند از این تاثیر جنگ روسیه و اوکراین در امان نماندند.

روسیه گوگل را جریمه کرد

روسیه گوگل را چرا جریمه کرد ؟

در ادامه همین تاثیرات سازمان نظارت بر رسانه دولتی روسیه بنام Roskomnadzor گفت که پلتفرم یوتیوب تعدادی از ویدیو های ممنوعه که مربوط به جنگ روسیه و اوکراین می شود را حذف نکرده و محتوای این ویدیو های منتشر شده باعث شده تا ارتش روسیه از منظر جهانی مورد تنفر و انزجار قرار بگیرد.

مقالات مرتبط:  ایلان ماسک با لغو قرارداد 44 میلیارد دلاری خرید توییتر باعث شکایت توییتر از او شد.

محتوای ویدئو ها چیست ؟

در این ویدیو ها همچنین از جوانان خواسته شده تا بصورت توده ایی و گروهی در بیایند و بصورت تشکیلاتی در مقابل ارتش روسیه بایستند و با این ارتش به جنگ سرد بپردازند.

روز دوشنبه دادگاهی در مسکو این پلتفرم وابسته به گوگل را 361 میلیون یورو جریمه کرد که به گفته ی رسانه های دولتی روسیه این بیشترین میزان جریمه یک پلتفرم تا به امروز بوده است که توسط مسکو تعیین شده است.

سازمان دیده بان هم اعلام که گوگل بارها و بارها اقدام به نقض قوانین کرده است و همین نقض قوانین پی در پی باعث اعمال جریمه بر این پلتفرم شده است.

مقالات مرتبط:  گوگل ، متا و نتفلیکس باید بخشی از هزینه های زیر ساختی اینترنت اروپا را پرداخت کنند.

مبلغ جریمه چطور محاسبه شده است ؟

لازم به ذکر است که این مقدار جریمه بر حسب گردش مالی سالیانه این پلتفرم محاسبه شده است .

گوگل در آغاز جنگ روسیه و اوکراین فعالیت خود را در روسیه متوقف کرد اما برخلاف گوگل توییتر و فیسبوک و اینستاگرام هنوز توسط روسیه مسدود نشده اند.

تحریریه تکنوچک با هدف رشد وارتقای سواد عمومی جامعه اقدام به تهیه اخبار و مقالات اختصاصی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 11 =