منوی دسته بندی

جام جهانی 2022؛ آیا رکورد پنالتی زدن شکسته می شود

جام جهانی 2022

به گزارش تکنوچک در مسابقات فوتبال هیچ چیز به اندازه پنالتی زدن هیجان و عشق و شور بینندگان و بازیکنان را بر نمی انگیزاند.

هر پنالتی مهم می تواند تا ده ها سال در خاطر مردم ماندگار باشد و در کوچه و خیابان مردم در مورد آن پنالتی صحبت می کنند و یاد آن مسابقه را زنده می کنند چه برسد به جام جهانی 2022

جام جهانی 2022

قانون پنالتی چیست

در سال 1891 توسط هیئت بین المللی فوتبال تصویب شد که اگر بازیکنی در فاصله 12 یاردی خط دروازه توپ را با دست نگه دارد و مانع حرکت توپ شود مستوجب جریمه پنالتی می باشد.

مقالات مرتبط:  رونالدو و مسی ، آخرین فرصت این دو ستاره برای قهرمانی در جام جهانی 2022

لاندون دونوان بهترین گلزن تاریخ آمریکا که در 157 بازی 57 گل به ثمر رساند می گوید پنالتی زدن کار بسیار حساس و اعصاب خورد کنی است که اگر این پنالتی به گل تبدیل شود حس آرامش فراوانی بعد از زدن گل به بازیکنان دست می دهد و لی اگر پنالتی گل نشود حس ناراحتی فراوانی بازیکنان را در می نوردد چرا که اگر این پنالتی در فوتبال باشگاهی باشد انسان کمی امید دارد که شاید در بازی بعدی بتواند این پنالتی از دست رفته را جبران کند ولی اگر این پنالتی در جام جهانی 2022 باشد که دیگر امیدی به جبران آن نیست.

مقالات مرتبط:  استقبال هواداران فوتبال لیورپول با گاز فلفل

آیا VAR باعث افزایش پنالتی ها می شود؟

VAR در جام جهانی 2022 استفاده خواهد شد و به داوران کمک فراوانی خواهد کرد تا بتوانند با عدالت بیشتری سوت بزنند. اما سوال اینجاست که VAR در جام جهانی 2022 چه تاثیری خواهد داشت. به گفته برخی از کارشناسان این سیستم قطعا باعث افزایش پنالتی ها می شود و ممکن است در این جام جهانی رکورد پنالتی ها شکسته شود.

کمک داور ویدئویی تصاویر را از طریق چندین دوربین ملاحظه می کند و حتی به مرور تصاویر آهسته نیز می پردازد که همین امر باعث می شود تا به داور زمین کمک فراوانی در به عدالت داوری کردن بکند.

مقالات مرتبط:  اسکوچیچ سرمربی اسبق تیم ملی ایران کیست

در جام جهانی 2022 پیرلوئیجی کولینا که 6 دوره بهترین داور سال فیفا شناخته شده است سرپرستی مسئولان بازی در جام جهانی را بر عهده خواهد داشت. این انتصابات و همچنین استفاده از کمک داور ویدئویی این نوید را می دهد که در جام جهانی2022 بازی ها با عدالت بیشتری برگزار شود.

منبع: یورونیوز

تحریریه تکنوچک با هدف رشد وارتقای سواد عمومی جامعه اقدام به تهیه اخبار و مقالات اختصاصی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − شش =