منوی دسته بندی

ایلان ماسک با لغو قرارداد 44 میلیارد دلاری خرید توییتر باعث شکایت توییتر از او شد.

ایلان ماسک

ایلان ماسک روز جمعه اعلام کرد که قرار 44 میلیارد دلاری خرید توییتر را به دلیل نقض برخی از مواد این قرار داد لغو می کند. ایلان ماسک در یک نامه نظارتی اینطور بیان کرده است که کمپانی توییتر از ارائه اطلاعات حساب های کاربری جعلی و همچنین اسپم ها خودداری کرده است و لذا با توجه به نقض مفاد این قرار داد، ایلان ماسک هم متقابلا اقدام به لغو این قرار می کند.

ایلان ماسک

یکی از شروط این قرارداد بدین شرح است که اگر ایلان ماسک اقدام به لغو یک جانبه این قرارداد بکند باید مبلغ یک میلیون دلار را به عنوان خسارت به کمپانی توییتر پرداخت کند.

مقالات مرتبط:  روسیه گوگل را به دلیل عدم حذف محتوای جنگ در اوکراین 360 میلیون یورو جریمه کرد.

شرکت توییتر هم گفته است برای اینکه این خسارت را دریافت کند در دادگاه مبارزه خواهد کرد.

برت تیلور رئیس هیئت مدیره کمپانی توییتر در پیامی اعلام کرد که توییتر موظف است طبق قرارداد تنظیم شده و با قیمت تصویب شده توییتر را به ایلان ماسک بفروشد که با این نقض تعهد ایلان ماسک حتما کمپانی توییتر اقدامات قانونی را در جهت احقاق حقوق کمپانی توییتر انجام خواهد داد.

برت تیلور همچنین اضافه کرد که حتما در دادگاه این کمپانی توییتر است که پیروز خواهد شد.

ایلان ماسک در نامه ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار بیان کرده است که توییتر اطلاعات کافی را در جهت ارزیابی دقیق توییتر به ایلان ماسک ارائه نکرده است.

مقالات مرتبط:  گوگل ، متا و نتفلیکس باید بخشی از هزینه های زیر ساختی اینترنت اروپا را پرداخت کنند.

ایلان ماسک در حساب توییتری خود که 95 میلیون دنبال کننده دارد بارها و بارها اعلام کرده است از اینکه توییتر قوانین آزادی بیان را مکررا نقض کرده است متاسف است.

با انتشار این اخبار سهام شرکت توییتر به شدت افت کرد و به رقم 36.81 دلار رسید که رقمی بسیار پایین تر از زمانی است که ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر را داده بود چرا که در آن زمان مبلغ سهام توییتر نزدیک به 54 دلار بود.

ایلان ماسک هم قبلا تهدید کرده بود که اگر توییتر ثابت نکند که کاربران جعلی و هرزنامه های روزانه توییتر کمتر از 5درصد است ، از این معامله کنار خواهد کشید . که البته ایلان ماسک بر این باور است که تعداد این حساب های جعلی بسیار بیشتر از 5 درصد است.

مقالات مرتبط:  گوگل ، متا و نتفلیکس باید بخشی از هزینه های زیر ساختی اینترنت اروپا را پرداخت کنند.

توییتر هم در ادامه بیان کرده است که روزانه یک میلیون حساب جعلی را حذف می کند که این تعداد کمتر از5 درصد از کاربران توییتر در سه ماه میباشد.

تحریریه تکنوچک با هدف رشد وارتقای سواد عمومی جامعه اقدام به تهیه اخبار و مقالات اختصاصی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − دو =